Menu
  • A
  • A
  • A
Vyhledávání
Úvod » Poskytovatelé služeb » Člověk v tísni, o.p.s. - sociální služba

Člověk v tísni, o.p.s. Terénní programy - sociální služba

Poslání a cíle služby

Posláním terénní sociální práce je vyhledávání, motivace, pomoc a podpora jednotlivcům v obtížné životní (sociální) situaci, která je ohrožuje vyloučením nebo vylučuje z běžné společnosti. Služba je poskytována osobám, které nemají dovednosti a prostředky si pomoci samy. Směřuje k tomu, aby dokázaly obtížnou životní situaci identifikovat, nalezly její řešení, dokázaly ji řešit vlastními silami a lépe se orientovaly ve svých právech a povinnostech.
Cílem služby je poskytnout klientovi informace o možnostech řešení tíživé (sociální) situace. Pomoci klientovi při řešení jeho tíživé (sociální) situace. Aktivně zapojit klienta do řešení jeho tíživé (sociální) situace. Naučit klienta podobnou situaci zvládnout v budoucnu samostatně. Zprostředkovat klientovi další odbornou pomoc.
Minimálním cílovým stavem je zastavení zhoršování sociální situace klienta. Optimálním cílovým stavem je zlepšení jeho sociálních dovedností, životní úrovně a spokojenosti.

SLUŽBY JSOU POSKYTOVÁNY BEZPLATNĚ

Cílová skupinaOsoby v krizi
Forma poskytováníTerénní
Životní situaceProblémy v rodině, ztráta bydlení, zadlužení, nepříznivá finanční situace
Potřebuji řešitAkutní krize, ohrožení, dluhy, pomoc s hospodařením domácnosti
Aktuální témataDluhy, ztráta bydlení
PoskytovatelČlověk v tísni, o.p.s., Šafaříkova 24, 120 00 Praha2
Kapacita5 osob
Provozní dobaPo - Pá 8:00 - 16:30

Komu je služba určená

Služba je určena jednotlivcům starším osmnácti let, kteří naplňují minimálně tři uvedené charakteristiky: Nevyhovující nebo nestabilní bydlení, dlouhodobá nezaměstnanost, nízká uplatnitelnost na trhu práce, zadluženost, potíže s výchovou a péčí o děti, potíže se zvládáním rodinného rozpočtu, sociální znevýhodnění z důvodu předsudků, nepřítomnost osob v rodině nebo okolí, které by uměly/mohly se situací pomoci, příjem domácnosti tvořen zejména sociálními dávkami a důchody, sociálně patologické jevy v rodině (trestná činnost, závislosti, …), nedostatek vědomostí a dovedností k řešení obtížné situace (zejména vzhledem k nízkému, nebo předčasně ukončenému vzdělání).

Popis a další informace

Konkrétně nabízíme pomoc při sestavování rozpočtu, poskytování sociálního a právního poradenství, pomoc při prosazování práv a oprávněných zájmů, doprovod při jednání na úřadech, pomoc s listinami (sepisování žádostí atp…), asistence při získávání zaměstnání, pomoc při řešení dluhů, pomoc při hledání vhodného bydlení, zprostředkování kontaktů s dalšími institucemi a organizacemi.

clovek-v-tisni-18

Sociální pracovnice

Mobil: +420 731 690 966
(Po - Pá 8:00 - 16:30)

E-mail: tereza.buchtova@clovekvtisni.cz

Web: www.clovekvtisni.cz

Koordinátorka služeb organizace

Mobil: +420 778 486 557
(Po - Pá 8:00 - 16:30)

Programy sociální intergrace

Litovelská 14, 789 00 Olomouc

Fotogalerie

clovek-v-tisni-25
Pro zvyšování vaší spokojenosti využívá náš web soubory cookies, které slouží k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací. souhlasím